BTW ook afdragen indien daarna creditnota

08-10-08

Rechtbank Haarlem, 24-6-08, LJN BD5445

Heeft u een rekening gestuurd en even later een creditnota?

Ook dan dient u gewoon BTW af te dragen. Wel kunt u de met de creditnota gemoeide BTW weer terugvragen. Vooraf eigenhandig verrekenen is dus niet toegestaan.

 

Inhoudsindicatie:

Omzetbelasting.Er zijn geen concrete, objectief te controleren omstandigheden waaruitblijkt dat eiseres daadwerkelijk managementdiensten tegen vergoedingheeft verricht. Eiseres kan niet worden aangemerkt als ondernemer in dezin van artikel 7 van de Wet OB. De op de factuur in rekening gebrachteomzetbelasting is op grond van artikel 37 van de Wet OB verschuldigd,nu eiseres deze belasting bewust en niet bij vergissing op de factuurheeft vermeld.

Vrijblijvend advies? Stel ons een vraag...

U kunt gemakkelijk en vrijblijvend contact met ons opnemen. Wij streven ernaar om uw bericht zo snel mogelijk te behandelen. De velden gemarkeerd met een * zijn verplicht.

  1. Naam *

  2. Telefoon

  3. E-mail *

  4. Uw vraag verzoek of opmerking *